Łukasz Ojdana

Łukasz Ojdana – pianista jazzowy i kompozytor. W 2016 roku ukończył studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.W latach 2018-2020 był wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Członek RGG – jednej z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych. W latach 2016-2018 członek Tomasz Stańko Band.

Występował w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Turcji, Rosji, na Węgrzech, w Korei Południowej, Kazachstanie, Wielkiej Brytanii, Czechach.

Współpracował z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Paolo Fresu, Evanem Parkerem, Trevorem Wattsem, Adamem Bałdychem, Samuelem Blaserem, Vernerim Pohjola, Paulim Lyttinenem, RGG, Gianluca Petrella, Dominique Pifarelym, Adamem Pieronczykiem, AUKSO, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach…

Łukasz Ojdana to artysta wielokrotnie wyróżniony nominacjami do prestiżowej nagrody Fryderyk. Jest członkiem sekcji jazzowej Akademii Fonograficznej przyznającej nominacje i nagrody polskiej branży muzycznej. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Młoda Polska”, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.